Filmweb sp. z o.o.
http://northernarizonabluesalliance.org/news/Plotka%3A+Mad+Max+jednak+powr%C3%B3ci-131738

Plotka: Mad Max jednak powróci?

  • Twitter
  • autor: mp
  • Filmy
Czyżby Warner Bros. i George Miller zakopali topór wojenny? Jeśli wierzyć redaktorowi Fandango, Erikowi Davisowi, odpowiedź na powyższe pytanie może brzmieć "tak"! Do jego uszu dotarły bowiem głosy, że rozpoczęto zakulisowe rozmowy w sprawie realizacji kolejnego widowiska o przygodach Szalonego Maksa.

Mad-Max-Fury-Road.jpg


George Miller kilka lat temu w wywiadach zapowiadał, że ma już materiał na dwa sequele swojego filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Jednym z nich miał być "Mad Max: The Wasteland". Niestety później reżyser pokłócił się z Warner Bros. o pieniądze. Konflikt tak się zaostrzył, że Miller w końcu poszedł do sądu. W złożonych dokumentach pisał, że stracił zaufanie do Warner Bros. i już nigdy więcej nie będzie z wytwórnią współpracować.

Davis zastrzega, że od rozpoczęcia rozmów do realizacji filmu jest daleka droga. Pozostaje jednak optymistą w tej sprawie.

"Mad Max: Na drodze gniewu" nie był wielkim kasowym przebojem. Obraz kosztował wraz z dokrętkami 185 milionów dolarów. Jego wpływy z globalnej kinowej dystrybucji nie osiągnęły nawet 380 milionów dolarów. Film jednak wzbudził zachwyt i fanów, i krytyków, stając się artystycznym wydarzeniem. Był nominowany do Oscarów w dziesięciu kategoriach. W sześciu z nich zwyciężył.

zobacz też: