Nie ma jej w polskich szkołach, jest na Netfliksie

Łukasz Muszyński zaprasza na przegląd najciekawszych newsów tygodnia.

komentarze 42

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Ricz_Forrester
Czy rozwiązaniem tytułowego pytania jest strzelanina?
50
PoppinTom
Mam nadzieję iż propagowanie z uśmiechem na twarzy tej marksistowskiej papki z Netflix'a odbije się wam kiedyś czkawką. Gdyby ten serial był niezły to bym zrozumiał a tak. Może jestem przewrażliwiony ale mało subtelne sugerowanie szukania wiedzy o seksie w takich gniotach świadczy o całkowitej umysłowej i moralnej degrengoladzie redakcji. Niby subtelny, zagadkowy tytuł (filmiku) a tak naprawdę propaganda dla mas. Kim wy jesteście aby szkicować taką narrację dla tematu w którego temacie nie macie żadnego zaplecza i autorytetu aby coś polecać.
62
LoveRiggs
@PoppinTom Dobrze powiedziane. Nie wiem skąd to zamiłowanie lewicy do totalnego braku klasy i do zezwierzęcenia.
16
kto
@PoppinTom Zakładka z napisem Netflix na głównej stronie FW jest tam z jakiegoś powodu $ Tak samo omawiane w Serial Killersach produkcje pochodzą dość często z jednego źródła i pisanie próśb o omówienie serialu spoza uniwersum NFX jest mało sensowne.
5
michalmakula
@PoppinTom ja uważam że jest mistrzowski oglądałem i bawiłem się mega świetnie
10
IndianaKingston
@LoveRiggs powiedziałbym, że z definicji, ale może też być z przekonania...
3
PoppinTom
@michalmakula Oświeć mnie teraz jaką wiedzę na temat szeroko pojętego seksu ma do zaoferowania ten serial poza tytułem?...żadnej. Propagandowy, stereotypowy chłam kierowany do młodzieży.
8
aragorn197
@PoppinTom Pewnie, lepiej niech gównażeria porno ogląda, tam się nauczą więcej!!! W szkołach nie ma dobrej edukacji seksualnej, a patrząc na to ile jest "wpadek", może takie "gnioty" są lepsze niż nic?!
4
kozodoj
@aragorn197 w kryzysie demograficznym wpadki są pożądane, zacieranie śladów nie.
1
PoppinTom
@aragorn197 Rozumiem ale kompletnie się nie zgadzam. Danie przyzwolenia na wypaczanie najmłodszych jest okropne. To jak z książką "Zniszcz ten dziennik". W założeniach miała ona uczyć "kreatywności" a tak naprawdę edukuje nieświadome dzieci teorii krytycznej i wpaja złe wzorce. Tak samo jest tutaj. Edukacja seksualna w szkołach kuleje (choć zależy to głównie od prowadzącego) to zwalanie odpowiedzialności na innych mówiąc: " lepsze niż nic" jest wygodne. Ciąże nieletnich to głównie problemy alkoholowe w domu, patologie, biedota i zwierzęca chuć a nie brak podstawowej wiedzy. Sam zapewne podkradałeś tacie świerszczyki i to jest naturalne a ty jako rodzic zawsze możesz kontrolować co przegląda dziecko.
10
michalmakula
@PoppinTom nigdy za dzieciaka matka nie patrzyła co oglądałem ani ojciec . Horrory itd wszystko za dzieciaka już widziała w dorosłości kompletnie nic mnie nie zaskoczyło
1
oczywazki
@PoppinTom Mógłbym Ci pewnie i wysoką pionę strzelić, alę apostrof po spółgłosce...
1
PoppinTom
@oczywazki Autentyczne słowa Pani od języka polskiego skierowane pod moim adresem : "Jesteś moją porażką...". To wyczerpuje mi dalsze argumenty :D
1
___ice___
@PoppinTom Jak obejrzysz "jak zostać królem?" to będziesz miał żal do twórców, że w treści filmu nie było złotego środka na to jak możesz zostać królem? to tylko tytuł człowieku zastanów się... co do treści to samego "sex education" to może weź pod uwagę, że to serial a'la American Pie wiesz co to za film? no właśnie... jak dla mnie temat wyczerpał się właśnie :)
1
___ice___
@PoppinTom inna kwestia, że świat przedstawiony w serialu jest maksymalnie skrzywiony i stereotypowy. Jak dla mnie całość skierowana jest do osób 25+, bo obecni nastolatkowie uważają ten serial za głupi... co mnie nie dziwi, bo ma mega słabe momenty. Mentalnie jak dla mnie to jest ubiegła dekada, ale nie ma się co dziwić, bo nie robią go dzieciaki urodzone po 2000 roku żeby to było w ich klimatach. Też mnie boli
1
___ice___
@___ice___ c.d. też mnie boli to papka, bo połowa ludzi w tym serialu to homoseksualiście, lesbijskie pary kobiece, chłopcy geje, patologia, nawet propagowanie tego, że bycie homo to jest normalna rzecz. Oj nie w Polsce :D i jakby nie patrzeć to nawet 20 lat temu w Stanach tak nie było, a nagle jakieś Glee wychodzi i od 10 lat mamy piękną tolerancje, że aż się rzygać chce.
1
egon244
Wow. Zwykły serial, trochę śmieszny, trochę głupi, a wszyscy od razu doszukują się jakiejś propagandy i ukrytych konspiracji. I wychodzi z tego niby dyskusja, niby konwersacja, która tylko ukazuje jakąś zakompleksioną niechęć do wszystkie co inne. Czasem jest ona nieudolnie maskowana jako krytyka, że coś nie trzyma się realiów, np: serial Bodyguard - za dużo kobiet na wysokich stanowiskach; film Overlord - czarny spadochroniaż podczas IIWŚ, itd. Zastanawi mnie po prostu skąd się coś takiego bierze. Smutne to.
6
aragorn197
@PoppinTom Oglądałem ten serial jednym ciągiem, spodobał mi się (toleruję homoseksualizm, ale nie akceptuję) i przez większość odcinków było o uczuciach, miłości, akceptacji. Jestem rodzicem i staram się oswajać z myślą, że kiedyś będę musiał tłumaczyć mojej córce sprawy seksualności itp. Uważam, że tego typu seriale mogą pomóc, a nie zaszkodzić. Oglądnij sobie Kapitan Fantastic tam nie mają tematów tabu i dzieci są dojrzalsze, wiedzą więcej, dopytują, są wyedukowane, to jest życie nie ma się czego wstydzić, tylko Polska jest jeszcze zacofana pod względem edukacji seksualnej i homoseksualizmu (tego się nie zmieni), niestety. Wpadki nie są tylko z patologii, znam kilka normalnych osób, które zaliczyły wpadki i nie są patolami!!
3
avinurme
@aragorn197 A jak córka okaże się homoseksualna ją też bedziesz "tolerował, ale nie akceptował"?
5
aragorn197
@avinurme Tak, nie będę miał innego wyjścia. Nie przestanę jej kochać przecież, ale nie znaczy to, że będę akceptował coś z czym się nie zgadzam, bo nie jest to w naszej naturze i absolutnie nie mam tu na myśli opinii Kościoła.
kyle_reese
@PoppinTom - dzięki za wpis, w końcu ktoś przejrzał na oczy! Brawo!
descolada
@aragorn197 "...tylko Polska jest jeszcze zacofana pod względem edukacji seksualnej..." Czy możesz podać przykłady tych państw, gdzie wiedza jest już wystarczająca i jest super idealnie? Bo chyba nie masz na myśli Wielkiej Brytanii, gdzie pomimo umieszczenia automatów z prezerwatywami w szkołach, dwudziestoletnie kobiety mają już za sobą po trzy aborcje. Masz dopiero malutkie dziecko, ja dorastających synów. Perspektywa Ci się radykalnie odmieni, gdy będziesz musiał zacząć się liczyć z tym, że Twoja nieletnia córka uprawia seks. Intensywna edukacja seksualna zbyt młodych dzieciaków ma działanie przeciwskuteczne, bo one myślą tak "Aha... uczą nas o tym w szkole, znaczy się, że powinniśmy już to robić" . Głupie myślenie? Tak. Ale uwierz mi, że jeżeli myślisz, że nastolatki są głupie, to jeszcze mało w życiu widziałeś.
Kinkostfur
@descolada Co za bzdura. Serio w to wierzysz? Serio twoja nieletnia córka już się puszcza, bo była za głupia, żeby ogarnąć podstawy edukacji seksualnej
1
Kinkostfur
@Kinkostfur ? No to pogratulować wychowania, bo my nawet jak było o seksie na biologii i o orgazmach na życiu w rodzinie nie leciałyśmy od razu szukać bolca.
2
kto
Nie ma jej na Netflixie, jest w polskich szkołach??? Religia!
24
Szarobure
Chyba ktoś dawno nie był w polskiej szkole :P
5
gabro111
No widzę, że dzisiaj tytuł w formie rebusa-zagadki,
2
mitus007
Moje spostrzeżenia całość od lat 12, a spore urywki z kategoria wiekową R? hmm... ciekawe. A co do seks edukacji to czekam na kolejny odcinek.
1
RevolverOcelotFilmweb
1:43 Przecież Deadpool znajdujący się pod Disneyem będzie robiony przez Marvel Studios...
RevolverOcelotFilmweb
@RevolverOcelotFilmweb Okej, doczytałem, że ma być inaczej. Trochę to dziwne. No ale jeśli solowe produkcje z Deadpoolem miałyby mieć kategorię R, a jego gościnne występy normalnie pojawiałyby się w MCU, to nie będzie źle.
oczywazki
Mam aktualnie chorobowe. Nadmiar czasu spowodował odkurzenie Netflixa. No i tu zaczyna się smutek. Wszystko, ale absolutnie WSZYSTKO wystarczy obejrzeć w migawkach. Na resztę szkoda czasu (nawet na chorobowym). Każdy serial czy film kojarzy mi się z zimową ciapą. Niby posybali śnieg solą i da się chodzić, ale wszystko i tak brudne i mokre...
1
Fassassin
Po co się uczyć czegoś, co nie przyda ci się potem w życiu
15
SchrodingersKatze
@Fassassin Chyba rozgryzłeś, skąd to oburzenie w komentarzach.
3
Fassassin
@SchrodingersKatze ponoć z powodu podpbnych kompleksów nienawidzą "Black Panther"
1
descolada
@Fassassin @Fassassin Naprawdę uważasz, że zajęcia w szkole z bandą rechoczących, napalonych, pryszczatych, głupich kolegów w wieku nastoletnim (taką opinię miałam o WSZYSTKICH kolegach z klasy w tym wieku) jest idealnym miejscem na zdobywanie wiedzy w kwestiach tak intymnych i indywidualnych? Jeżeli dwoje ludzi łączy prawdziwa miłość, jest tam miejsce na eksperymenty, popełnianie błędów i wyrozumiałość. Piszę to z perspektywy 20 lat szczęśliwego małżeństwa. Informacje, jakie otrzymałam w szkole, w domu i u lekarza pozwoliły mi na uniknięcie niechcianej ciąży i zaplanowanie rodziny. Cała reszta, to lata doświadczeń z jednym człowiekiem, którego kocham. Sądzisz, że jakiekolwiek zajęcia to przebiją?
4
oczywazki
@Fassassin W takim razie nie dałeś szansy serialowi... W 3 albo 4 odcinku poradą jest autostymulacja. Ja dzięki temu serialowi zacząłem walić konia! A mam prawie 40 lat!
2
Szarobure
@oczywazki To chyba antyreklama dla czegokolwiek, ble.
Fassassin
@descolada a gdzie ja niby podałem swoje stanowisko? XD

zwiastuny